Вступ до 1 класу

ЯК ПРИЙМАТИМУТЬ ДО 1-Х КЛАСІВ У КИЄВІ

Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…

Закон України “Про освіту”

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України “Про загальну середню освіту

Стаття 18. Зарахування учнів

1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.

Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

(Інформація з сайту http://don.kievcity.gov.ua/content/vstup-do-pershogo-klasu.html)

Із великим нетерпінням та сподіваннями очікуємо всі ми на зміни, що мають відбутися в освітній царині з втіленням основних ідей нового Закону України „Про освіту”. Одна з головних ідей цього закону полягає в тому, що учні початкових класів зможуть отримати якісну сучасну освіту не лише в гімназії, спеціалізованій школі чи ліцеї, а й у будь-якій звичайній школі біля дому. Тепер немає потреби шукати „крутий” заклад, бо в усіх школах будуть однакові умови навчання. Кожен вчитель, який прийде до першокласників пройде спеціальне навчання, а кожен кабінет обладнають якісно по-новому. І це чудово, адже не буде потреби розпочинати батьками знайомство зі школою, роблячи ремонт у кабінеті чи купуючи парту для дитини.

Залишилось лише записати дитину до школи. Як і коли це зробити. У Києві усе дуже просто. Про це подбав Департамент освіти та науки, молоді та спорту, оприлюднивши свій наказ від 19.01.2018 року за №25 „Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2018 році”. Проаналізуємо разом, що ж передбачає ДОНМС.

До 26 січня 2018 року в кожне Управління освіти разом із навчальними закладами мають визначитися, які навчальні заклади будуть відкривати перші класи. Чому це важливий момент, бо, наприклад, заклад має назву „Гімназія” чи „Ліцей”, а такі заклади можуть і не відкривати початкові класи. Тобто рішення про відкриття перших класів – це спільне рішення самого закладу та Управління освіти району.

До 20 лютого 2018 року спільно навчальний заклад та Управління освіти визначають скільки перших класів заклад буде відкривати і яку кількість учнів до них набирати, так, щоб не порушувати закон і в класі було б не більше ніж 30 учнів.

До 26 лютого 2018 року Управління освіти мають попередньо повідомити навчальним закладам, яка за цими навчальними закладами закріплюється територія обслуговування. Це важливо, адже було багато закладів „нового типу”, за якими мікрорайон (територія обслуговування не закріплювалась).

До 22 березня 2018 року навчальні заклади мають отримати розпорядження РДА про те, яка територія обслуговування закріплюється за навчальним закладом.

До 26 березня 2018 року навчальні заклади розміщують інформацію про територію обслуговування на свої сайтах та на інформаційних стендах.

З 26 березня 2018 року по 22 квітня 2018 року навчальні заклади проводять роз’яснювальну роботу серед мешканців мікрорайону про порядок прийому дітей до 1-х класів. Це важливий етап, бо необхідно усіх майбутніх першокласників виявити, з’ясувати наміри їхніх батьків, попередити їх, щоб не забули вчасно подати документи.

З 23 квітня 2018 року по 31 травня 2018 року здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.

З 01 червня 2018 року по 15 червня 2018 року навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились прийому дітей з мікрорайону.

До 01 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.

З датами та порядком ніби все зрозуміло. Тобто якщо ви прийшли вчора до школи, а вам кажуть, що у нас конкурс і взагалі прийом документів уже завершено, то не відповідає дійсності і заяв розпочнуть приймати лише з 23 квітня 2018 року.

А тепер питання, які у мене виникають і на які, я сподіваюсь, ми отримаємо офіційні відповіді до початку прийому документів:

1. Як навчальний заклад має визначити місце проживання дитини (за ф.3, за паспортом одного з батьків, адреса реєстрації відноситься до мікрорайону обслуговування; договору винайма житла в мікрорайоні – це мої припущення, але мають бути офіційні відповіді).

2. Навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування з 23 квітня по 31 травня, але яким чином здійснюється це зарахування, якщо наказ про зарахування видається аж до 01 вересня.

3. А чи вважаються поданими документи, якщо відсутні медичні картка та довідка про щеплення (батьки не можуть їх реально подати у квітні-травні, бо дитина відвідує дошкільний навчальний заклад і ці документи там потрібні).

4. А якщо документи дитина з мікрорайону принесли після 15 червня, то що робити закладу? Порушувати закон і брати більше учнів чи відмовляти в прийомі?

5. А після 15 червня рух майбутніх учнів здійснювати можна, тобто віддавати документи, приймати нові?

Запитань буде ще більше, адже, коли починаєш працювати за новими правилами, вони завжди виникають. Але сподіваюсь, що всі відповіді будуть знайдені вчасно і все буде на користь дітям.

(Джерело: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=893320950793187&id=100003458725184)

 

Правила прийому до закладу освіти будуть розроблені після затвердження Центральним органом виконавчої влади «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної Загальної середньої освіти» (Стаття 18, ЗУ «Про загальну середню освіту»).

 

Детальніше з інформацією можна ознайомитися за посиланням http://don.kievcity.gov.ua/files/2018/1/23/21.pdf

Наказ РУОМС “Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Святошинського району міста Києва у 2018 році”

http://www.svyatoshinruo.kiev.ua/normatuvni-dokumentu/nakazu/6489—q——-1————2018-q