Китайський міст – 2018

Особливе місце в роботі Київської гімназії східних мов №1 посідає проведення Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський міст», організатором якого є Ханьбань, штаб-квартира інститутів Конфуція, відділ освіти Посольства Китайської Народної Республіки в Україні, Інститут Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ми особливо пишаємось тим, що в стінах гімназії відбулося вже 11 Всеукраїнських відбіркових турів цього престижного Міжнародного конкурсу.

Без перебільшення можна сказати, що взяти участь у цьому заході вважають за честь гімназисти з першого до одинадцятого класу — ті, хто щойно розпочав вивчати китайську мову, і ті, хто пов’язує своє майбутнє з китаєзнавством.

В Китаї цей авторитетний та популярний конкурс проходить у декілька етапів. Перш за все учасники складають письмовий іспит на знання мови та культури Китаю, за 60 хвилин відповідають на 50 найрізноманітніших запитань. Під час другого етапу конкурсанти розповідають про себе та ставлять міні-виставу на оголошену напередодні тему. Третій етап – один із найяскравіших – демонстрація талантів. Тут учасники показують свою індивідуальність та креативність, рівень оволодіння тим чи іншим  мистецтвом. Їх успіх залежить від того, якою мірою вони зможуть справити враження на суворе журі.

Після перших трьох етапів журі обирає 20 найкращих команд: по п’ять з кожного континенту, які досягають півфіналу і продовжують змагання. Тут учасники демонструють свої знання китайських віршів та прислів’їв, хто закінчує змагання на цьому етапі, бере участь у різних культурних заходах  та екскурсіях. У наступний, п’ятий етап, проходить десять команд: по дві команди з континенту. Тут конкурсанти більш детально знайомляться зі стародавньою культурою та змагаються у знанні давньої історії Китаю. Після триденного (всього змагання проходять два тижні) напруженого суперництва обирають команди-чемпіони із кожного континенту, які продовжують свою боротьбу у фіналі. Він проходить на великій сцені у вигляді яскравої вистави, а журі визначає переможця конкурсу та дарує приз – безкоштовне навчання на одній із спеціальностей у будь-якому китайському університеті.

Під час фіналу також нагороджують учасників, які набрали максимальну кількість балів у голосуванні глядацьких симпатій, та учасників, які були найкращими на різних етапах.

До речі, переможці  української команди минулих років сьогодні ( а це -наші випускники)  успішно навчаються у ВНЗ Китаю.

Сподіваємося, що наша команда, у складі якої учениця нашій  гімназії Халабаджах Євгенія, отримає перемогу в цьогорічному міжнародному змаганні.

Супроводжує команду вчитель китайської мови КГСМ №1 Захарченко Олена Олександрівна, в команді глядачів — учениця з міста Харків Пуляєва Аліна.

Тож голосуйте  за нашу команду, підтримайте Євгенію в цих змаганнях на титул кращого знавця китайської мови,  історії та культури!

 

Please follow and like us: