День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови  – у стінах Київскої гімназіі східних мов №1 – це завжди вир позитивних емоцій і розмаїття вишиванок, цікаві заходи й приємні зустрічі, а головне – свідчення любові й шани найкрасивішій  мові у світі – українській!

Ось і цьогоріч усі учасники освітнього процесу мали змогу у різний спосіб долучитися до грандіозного святкування. Зранку з посмішками та щирими словами усіх вітали здобувачі освіти 10-  класу; до речі, ступаючи центральними сходами, можна було ще й перевірити себе на знання синонімів до слова «йти». На третьому поверсі корпусу старшої школи було розгорнуто велику виставку, яка знайомила усіх із історією появи української мови, писемності, книгодрукування; цікавою була підбірка висловів про нашу солов’їно-калинову. Подібні виставки були підготовлені і в класних приміщеннях.

Здобувачі освіти перших-четвертих класів разом із класоводами активно  долучилися до загальногімназійного святкування. Першокласники та учні 5-А класу напередодні мали цікаву зустріч із відомим українським письменником Іваном Андрусяком;

1-Б  клас провів флеш-моб до Дня української писемності та мови. 

Середня та старша школи йшла в авангарді святкових заходів: в актовій залі вирували неабиякі емоції. Це відбувався мовознавчий брейн-ринг між  8-А та 8-Б класами.

Творчі 7-А та 7-Б класи піготували мовно-літературну композицію «Звучи, рідне слово».

6-В, 6-Б, 11-В класи та всі охочі мали нагоду написати й оформити есе «Для мене українська мова – це…». І ось об 11.30 розпочинається знакова подія – XVIII радіодиктант національної єдності. Зосереджені й дещо схвильовані, учасники освітнього процесу розпочинають написання тексту, який читає український педагог, теле- та радіоведучий, автор понад п’ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури -Олександр Авраменко. «Крила України» – така назва цьогорічного диктанту. І це символічно для рідної  гімназії. Адже й наші вихованці понесуть згодом на своїх зміцнілих крилах славу рідної УКРАЇНИ, її МОВИ та культури, ширячи по всьому світу й гордо несучи звання – УКРАЇНЦІ!

Please follow and like us: