Зустріч із радником Посольства Туреччини та т.в.о. директора Інституту ім. Юнуса Емре

Напередодні національного свята Дня проголошення Турецької Республіки до Київської гімназії східних мов № 1 завітали гості — пан Юміт Йилдиз, радник із питань освіти Надзвичайного та Повноважного Посла Посольства Турецької Республіки в Україні пана Ягмур Ахмет Гульдере, а також т.в.о директора Інститутуту імені Юнуса Емре в Києві пан Махмет Каракиса. Директорка КГСМ № 1 Оксана Проскура, радниця з питань міжнародної діяльності Оксана Манжелій, учителі турецької мови Наталя Джигора та Ольга Ільченко разом із гостями обговорили питання співпраці між Посольством, Інститутом і нашим освітнім закладом, серед яких пріоритетними були подальше забезпечення навчальною та методичною літературою, запрошення до викладання волонтерів — носіїв мови, перспективи відкриття в майбутньому на базі гімназії центру з вивчення турецької мови, необхідність обміну учнями та педагогами задля поліпшення якості знань і викладання; проведення заходів (із урахуванням сучасної ситуації у світі з COVID-19) та ще низку питань, які стосувалися навчання та викладання турецької мови в нашому освітньому закладі. Цікаво та корисно було дізнатися про досвід Туреччини щодо розподілу педагогів при викладанні предметів у молодшій, середній і старшій школах. Турецькі освітяни переконані, що більш ефективним є викладання предметів окремими вчителями для конкретних вікових груп. У сучасних умовах в Україні теж розглядається питання розподілу вчителів, які б викладали предмет окремо — чи то в молодшій школі, чи то середній, чи то старшій. Тож інформація була на часі, дотичною до становлення НУШ в Україні.
Оксана Іллівна привітала гостей із прийдешнім національним святом — Днем проголошення Турецької Республіки, який відзначається 29 жовтня, — й передала вітальні листи Надзвичайному та Повноважному Послу панові Ягмур Ахмет Гульдере, а також дирекції Інституту імені Юнуса Емре. У той самий час директорка подякувала за чудові навчальні посібники та наочні матеріали давньому освітньому партнерові — Інституту імені Юнуса Емре, із яким наш освітній заклад єднає давня дружба та тісна співпраця. Насамкінець в Оксани Іллівни Проскура було взято бліц-інтерв‘ю, у якому вона поділилася враженнями від зустрічі й побажала подальших спільних проєктів у царині освіти між Посольством Турецької Республіки в Україні й Інститутом імені Юнуса Емре.
Атмосфера зустрічі була надзвичайно дружньою, що якнайкраще сприятиме втіленню задуманого на практиці. Дякуємо нашим гостям за візит! 🇹🇷🇺🇦