Про гімназію

   Успішна співпраця в ім’я нової української школи

Пізнавати культуру Сходу, любити слово, відкривати інші народи, проникати в незвідані глибини етносів, аби відчути своєрідний національний колорит і водночас демонструвати світові здобутки українців – це велика й почесна місія, яку гідно здійснюють у Київській гімназії східних мов №1. Сьогодні один із найпрестижніших навчальних закладів України перегортає 80 сторінку своєї славної історії, позначену великими науковими здобутками та досягненнями.

Ні для кого не секрет, що знання іноземної мови – це і привілей, і життєва потреба. Знання східної мови, окрім рідної, відкриває безмежні можливості практично у всіх сферах діяльності, якщо людина прагне до більшого успіху і кращого життя для себе і своєї країни.

Заснована у 1936 році як школа для дітей з Іспанії, гімназія стала одним із потужних національних центрів освіти, науки і культури. Проходили десятиліття, змінювалися генерації випускників, кожна з яких примножувала славу «аlma mater». На сьогодні гімназійна родина об’єднує понад 1100 учнів, 169 педагогів, серед яких 4 заслужених учителі, 31 відмінник освіти України, 80 учителів вищої кваліфікаційної категорії, численні переможці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Учні школи з 1 по 11 клас навчаються за авторськими навчальними програмами китайської, японської, арабської, перської, гінді, турецької, корейської мов та другої іноземної – англійської мови. Кожен із 41 класу навчального закладу поділяється на групи за обраною східною мовою, яку викладають кваліфіковані фахівці-філологи. У їх складі – носії мови Саліх Саліх Абд (арабська) і Нгуень Дін Тхонг (в’єтнамська).

Гімназія по праву пишається своїми педагогами, адже їх знання і зусилля виливаються у значні досягнення учнів. Щорічно гімназисти є переможцями численних секцій Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН. Зокрема, у 2015–2016 навчальному році гімназія вітала 183 призери МАН усіх рівнів. З 2000 року навчальний заклад гостинно приймає в себе учасників Київської (міської) відкритої олімпіади зі східних мов – ІII етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з загальноосвітніх і спеціальних дисциплін, де гімназисти незмінно посідають перші місця. Четверо цьогорічних переможців міжнародних змагань «Китайський міст» отримали гранти на безкоштовне навчання у КНР, а одинадцятикласниця Дарина Сокольвак, учениця заслуженого вчителя України Н.М.Ухіної,  виборола золоту медаль для України у міжнародній олімпіаді з турецької мови. Ще одним гідним подарунком від гімназистів до 80-річчя своєму навчальному закладу та до 35-ліття науковому товариству гімназистів є перемога на ІІІ (державному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України Марини Лежавської в секції української літератури, учениці відмінника освіти України Н.М.Тихоненко та Марини Конончук в секції літературної творчості вчителя відмінника освіти України  Л.Г.Масловської.

З 2008 року гімназія бере участь у Міжнародній виставці науково-дослідницьких  проектів у місті Стамбулі (Туреччина), цьогорічними дипломантами якої стали учні вчителя фізики Р.М.Бусол Катерина Білоус та Катерина Донець. Премією  Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України нагороджена Юлія Кульбако, стипендією Президента України – Марина Лежавська.

Київська гімназія східних мов №1 — асоційована школа ЮНЕСКО, колективний член Українського руху «Педагоги за мир та взаєморозуміння», базовий загальноосвітній  навчальний заклад  Інституту педагогіки НАПН України. Гімназія-відкрита інноваційна соціально-педагогічна система, місія якої – становлення компетентної особистості громадянина-патріота, розвиток  здібностей, обдарувань учнів для забезпечення інтелектуального, культурного потенціалу України.

Школа творчо співпрацює з відділами дидактики, навчання іноземних мов, навчання української мови та літератури, навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України. У 2007-2012 роках в гімназії здійснювалася дослідно-експериментальна робота академічного рівня за темою: «Дидактико-методичні засади використання новітніх технологій у навчанні та вихованні учнів  гімназії» (напрям «Розробка і впровадження нових технологій навчання східних мов») під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, доцента В.Г.Редька. Уперше в Україні розроблена концепція навчання східних мов.

З грудня 2012 року гімназія – всеукраїнського рівня експериментальний навчальний заклад, який працює за темою  «Реалізація інноваційної моделі розвитку культурно-мовних та морально-громадянських цінностей учнів» (науковий керівник – провідний науковий співробітник, кандидат педагогічних наук В.І.Кизенко, наукові консультанти Г.О.Васьківська, В.Г.Редько).

Учені здійснюють наукове консультування педагогів гімназії з актуальних проблем допрофільної підготовки, профільного навчання, диференціації та фундаменталізації освіти.

Наукові досягнення закладу відзначені численними нагородами, зокрема, медалями  та дипломами за досягнення у модернізації освіти на  міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти. Україна». 2015 року за вагомий внесок у розвиток педагогічної науки, активну співпрацю з Інститутом педагогіки НАПН України, участь у впровадженні результатів науково-дослідницької роботи та їх популяризацію педагогічний колектив Київської гімназії східних мов №1 відзначений премією імені Василя Помагайби. Цього ж року на базі гімназії вперше в Україні відкрито клас Конфуція штаб-квартири Інституту Конфуція міста Ханьбань (КНР).

З 1999 року з ініціативи гімназії проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна – країни Сходу в ХХІ сторіччі у діалозі мов, культур, цивілізацій, педагогічних систем: ціннісні виміри особистості».

В арсеналі форм і методів роботи  спільні з науковцями круглі столи, навчально-методичні семінари, практикуми, тренінги з проблем сучасної освіти. Науковці здійснюють рецензування розроблених учителями програм з іноземних мов і консультування науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Творча співпраця  педагогів з науковцями сприяє реалізації завдань освіти України ХХІ століття, її інтеграції у міжнародний культурно-освітній простір. Безперечно, Київська гімназія східних мов № 1 буде міцним ланцюжком європейського рівня між країнами Сходу та Україною.