День народження Конфуція — китайського філософа та мислителя

Конфуцій — китайський мислитель і філософ.

Його вчення справило глибокий вплив на цивілізацію Китаю та Східної Азії, ставши основою філософської системи, відомої як конфуціанство. 

Хоча конфуціанство часто називають релігією, у ньому немає інституту церкви, і воно приділяє мало значення теологічним проблемам. Ідеалом конфуціанства є створення гармонійного суспільства за стародавнім зразком, в якому кожна особистість має свою функцію. Гармонійне суспільство побудоване на ідеї відданості — лояльності між начальником і підлеглим, спрямована на збереження гармонії і самого цього суспільства. Конфуцій сформулював золоте правило етики: «Не роби людині того, що не бажаєш собі».

Учні Конфуція за матеріалами висловлювань і бесід вчителя склали книгу «Лунь Юй» («Бесіди і судження»), яка стала особливо шанованою книгою конфуціанства.

Конфуцій мав понад три тисячі учнів, з них 72 стали видатними постатями в історії Китаю, 12 з них увесь час були разом зі своїм учителем. Більшість його учнів родом з бідних сімей. Це свідчить про те, що освіта в Китаї на той час була доступною не лише дітям з аристократичних родин. І нині педагогічна теорія Конфуція відіграє важливу роль в китайській системі освіти. Наприклад, серед його рекомендацій – навчати учнів відповідно до їхніх здібностей; зберігати неперервність навчання; повторювати старе, аби осягнути нове… Крім того, визначальною рисою педагогіки Конфуція є вимога найвищої шанобливості дітей до батьків, святість сімейних стосунків. Саме про цей йшлося на уроках китайської мови, які разом проводили й учні, і їх педагоги.