День народження Конфуція

День народження Конфуція — китайське свято, яке натепер здебільшого відзначають 28-го вересня.
За правління шостого імператора династії Цзінь 晋 (трад. 晉), Мін-ді 明帝 (323–325), було встановлено державне святкування дня народження Конфуція у 27-й день восьмого місяця за традиційним календарем.
28 вересня учні були долучені до традиційних заходів і цікавих активностей, які запропонували вчителі китайської мови.
Гімназисти, що вивчають китайську, підготували презентації та цікавинки з життя відомого філософа, який мріяв відтворити сильну, єдину державу, розмірковував над проблемами конфлікту внутрішнього світу людини з суспільством. Його прагнення, думки та ідеї актуальні й сьогодні, особливо для нас, українців.
Вислови Конфуція стали афоризмами, і дітям цікаво було порівнювати їх із подібними в українській мові. Тож учнями була проведена пошукова робота: вони занурилися в спадщину Китаю, філософію батька нації — Конфуція.
До дня народження мислителя Піднебесної учні взяли участь у Міжнародному конкурсі відеороликів, присвяченому цій визначній особистості та його спадщині. У гімназії було розгорнуто тематичну виставку та вернісаж, на якому представлені картини з краєвидами Китаю та зображенням предметів, пов‘язаних із культурою та побутом цієї країни. Діти також мали змогу повправлятися в мистецтві каліграфії. Китай та його культура, конфуціанство — це безліч відкриттів і знахідок для юних китаїстів!

Відео: