День Європи

9 травня в Україні вперше, на виконання Указу Президента України N266/2023 від 8 травня 2023 року, відзначається День Європи, святкування якого в нашій країні є свідченням європейської ідентичності українського народу, відданості ідеалам та цінностям демократії, метою — зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки та стабільності на Європейському континенті.

До Дня Європи, а також у рамках реалізації проєкту «Англійська мова єднає Україну та Європу» відбулося засідання вже добре відомих серед старшокласників «Дипломатичних студій», які цього разу зібрали майбутніх дипломатів, учнів 10-х класів. Предметом обговорення стало коло актуальних питань, зокрема: міжнародних відносин України з Європейським Союзом в умовах воєнного стану в Україні, важливих аспектів політики Європейського Союзу в ім’я миру в Європі та світі, ролі молодіжних миротворчих, волонтерських організацій у країнах Європи, а також багато іншого, що так хвилює молоде покоління в сучасних реаліях. Адже мир, безпека, демократія, гуманні цінності  – те, що сповідує українське суспільство разом із усіма європейськими народами.

І звісно, у день Європи ми не змогли не приділити увагу  початку 67 пісенного конкурсу  «Eurovision-2023», який мав відбутися в Україні завдяки минулорічній перемозі гурту Kalush Orchestra, але… Цієї весни від імені України його приймає легендарне англійське місто Ліверпуль. Ми вдячні нашим британським друзям за гостинність та підтримку й щиро віримо, що одразу після нашої перемоги найближчим часом «Євробачення» зустріне незламний Київ чи український Севастополь, нескорений Миколаїв, сонячна Одеса чи привітний Маріуполь… Усе це обов’язково станеться! Бо Україні є чим здивувати світ!  Але поки разом із об’єднаною Європою ми чекаємо одну, але таку важливу, таку довгоочікувану перемогу, освячену кров’ю, закріплену стійкістю та мужністю українців, об’єднаних спільним прагненням бути вільними! Україна — це Європа!

Презентації:

Eurovision 2023 ⚡️

Eurovision

Відео: