European Youth Parliament — 2021

Європейський Молодіжний Парламент

Вже другий рік поспіль наші гімназисти взяли участь у роботі Європейського Молодіжного Парламенту (European Youth Parliament). Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями він проводився онлайн.  24 та 25 квітня учні Мартиненко Аліса, Старовойт Радмила, Осипов Давід, Чумак Олександра, Суханова Антоніна, Цириленко Артем, Гаєва Зінаїда та Кальчук Михайло гідно представили гімназію у роботі 5 комітетів парламенту (LIBE, CULT 1, JURI, EMPL, CULT II), де  брали участь в обговореннях важливих питань, готували презентації та проєкти, які мали захищати. Варто зазначити, що весь захід проводився англійською мовою, а модераторами були представники Ірландії, Азербайджану, Греції та інших країн. Подібні заходи об’єднують однодумців і роблять ближчими навіть на відстані. 

Пропонуємо ознайомитися з деякими відгуками наших делегатів.

Артем Цириленко, учень 10-Б класу

Це було НЕЙМОВІРНО!!!! Я не очікував на такий високий рівень організації, підтримку зі сторони представників, а також за таке приємне відношення до делегатів!

Технічна частина — на 100% зроблена. Ні разу не було вильотів з зуму, в четвер нам організаторка розповіла, як користуватися програмами під час роботи над проєктами. Була людина, відповідальна за технічну складову, все було налаштоване дуже гарно.

Сам процес — ідеальний. Єдиний мінус — ми працювали досить довго. В суботу з 10 до 19, в неділю — з 10 до 17. Хоча були перерви кожні півтори години. Нам постійно рекомендували більше рухатися, їсти більше їжі, а також пити воду. Це дуже приємно зі сторони організаторів.

«Academic staff» — прекрасні люди. Була ієрархія за ролями на сервері, доволі непогано продумана. За кожний комітет відповідав свій «чеїр» (їх було 5). Вони працювали на всі сто, завжди підтримували, допомагали з побудовою наших думок, а під час захисту нашого рішення завжди відчувалася допомога від них.

Графік роботи був структурований, ніяких затримок, все вчасно! Дякую. За той період часу мій комітет все написав, і не потрібно було нічого додавати.

Велика кількість додаткових занять окрім роботи — приходила спікер (розповідала про те, як побороти страх виступати перед публікою), ігровий вечір.

Багато роботи зробили медіа працівники. Безліч кумедних картинок, підтримка всіх делегатів, усілякі вікторини, опитування. Незвичний досвід!

Процес дебатів. Все було організовано на найвищому рівні. Спеціальна розроблена система для того, щоб ніхто нікого не перебивав, участь УСІХ організаторів, «academic staff» та медіа. Правила поведінки повністю виключали використання нецензурної лексики та слів, що можуть образити представників тієї чи іншої раси, релігії і т.д. Президент, віце-президент підтримували всіх делегатів, був спеціально відведений проміжок часу для кожного.

Особистісні якості організаторів. Вони були 24/7 онлайн, завжди відповідали на мої питання, ніколи не ігнорували, навіть підтримували морально. Дуже ціную це!!!!

Тільки англійська мова. Всі спілкувалися тільки нею, навіть не було спроб використовувати інші мови. Знання англійської мови в делегатів — на найвищому рівні.

Всі — рівні. Навіть президент спілкувалася з делегатами на рівних (окрім дебатів, тому що вона була керуючим). Дякую!

 

Зінаїда Гаєва, учениця 10-Б класу

This weekend I had an opportunity to take part in EYP for the second time. As a cordial person the most pleasant things for me were welcoming atmosphere and warm people. Despite the fact I could not attend the first day I was admired while listening every member. Topics were really significant. Grounded theories helped me quickly understand the object of discussion and different outlooks made a reason here because the truth is born in a dispute. However the meeting was online, our coaches have done the utmost to let us feel ourselves in the right way. We were given all of the instructions a couple of days before and directly during the session curators were in touch. Also different chats with music or simple talkings and other things unrelated to the official part or parliament create a friendly atmosphere and brought us together.

If you ever have a chance to visit this event – don’t miss it.

Grateful for this chance.

 

Мартиненко Аліса, учениця 8-Г класу

Було неймовірно цікаво два дні дискутувати на тему загальноєвропейських проблем та їх вирішення із представниками різних країн Європи та активною молоддю України. За ці два дні я дізналася для себе багато нового та поспілкувалася із просто надзвичайними людьми, а також, як бонус, попрактикувалася у володінні англійською мовою. Я дякую EYP Ukraine та своєму вчителю Валентині Володимирівні за таку надзвичайну можливість і обіцяю, що це не кінець, а лише початок моєї активної діяльності у подібних заходах.

 

Суханова Антоніна, учениця 10- Б класу

Сесія проходила два дні — суботу та неділю(24-25.04.). Організатори дуже привітливі та завжди допомагали, якщо виникали питання. Мені дуже сподобалося проводити час у дружньому колективі, знаходити способи вирішення глобальних проблем і весь час спілкуватися англійською мовою.

 

Чумак Олександра, учениця 10- Б класу

Мені поталанило бути учасником EYP Ukraine у 2021 році, хочу трохи розповісти про свій досвід.

Від початку до кінця організатори весь час тримали зв‘язок з учнями, студентами та кураторами, що будо дуже приємно й зручно. В проміжках між «мозковим штурмом», у нас так само були повноцінні перерви. В кінці дня організатори влаштовували вечірку, де ми могли поспілкуватися з кураторами, знайти нових цікавих особистостей, повеселитися і відпочити.

Запропоновані теми -дуже цікаві та актуальні в наш час; вони стосувалися таких проблем як сучасні ЗМІ, урбанізація, культура, толерантність, лінгвістика та освіта.

Протягом двох днів я працювала над проєктом про захист культурних цінностей, національного надбання та з’ясовувала методи ліквідації проблем урбанізації. Неймовірно пізнавальна та корисна робота була пророблена моєю командою. Участь в EYP Ukraine зробила вагомий внесок у вибір моєї майбутньої професії.

Зрозумівши практично весь об’єм катастрофи стосовно деградації культури, економіки в європейських країнах,  вважаю, що заходи усунення необхідні не тільки для Європи, але і для всього світу! Дякую організаторам за чудовий захід!

Фото: