У гості до Тараса

На відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства 29 травня 2021 року учні 7-А, 7-Б та 8-А класів Київської гімназії східних мов №1 відвідали святе для кожного українця місце, Чернечу гору, та вшанували пам’ять великого Кобзаря. До Батька-Кобзаря дорога веде кожного українця. Хоч би раз у житті мусимо прийти до цього святого місця і поклонитися мудрому пророкові — Тарасу Григоровичу Шевченку.  Гімназисти поділилися враженнями від поїздки:

«До Канева, міста паломництва українців з усього світу, ми їхали з великим бажанням. Погода була прекрасна: повсюди буйство квіту, пишність і розкіш вікової природи. Очі втопали в темно-зеленій гущавині. Зовсім непомітно здолали цей шлях. За вікном з’явилися дивні кам’яні скульптури — герої та образи шевченківських творів. Це означало, що ми прибули до місця призначення.

Сходами піднялися на Чернечу гору і перед нами відкрився чудовий краєвид мальовничого Дніпра. Ми захоплено спостерігали за поважною могутньою рікою, а за нашими спинами на Дніпро, на «лани широкополі і кручі» дивився Т. Г. Шевченко.

Ці краєвиди, які ми побачили, напевно, найгарніші з усіх.

На горі височів величний пам’ятник Кобзареві. Його висота — понад двадцять метрів, з них близько три з половиною постать самого Тараса Шевченка. На Тарасовій горі нам пощастило зустріти легенду українського живопису, генія сучасності, вільного, нескореного, яскравого, народного художника України Івана Степановича Марчука. Картини Марчука — це наш з вами генетичний код. І так радісно від однієї думки, що нам пощастило поспілкуватися з цією незвичною людиною!

    Тарасова гора, на якій під великим курганом похований народний улюбленець, є візитною карткою Канева. Ми відвідали музей письменника, де екскурсовод приємно вразила своєю розповіддю. І тут на нас чекала ще одна неочікувана зустріч з одною людиною-легендою, Олегом Сенцовим — українським кінорежисером, сценаристом, письменником та громадським активістом. Людиною, що пройшла через викрадення, арешт, неправомірний судовий процес, але досі, як і тисячі інших людей, не має можливості потрапити до окупованого Росією Криму.

    Щасливі, сповнені нових вражень,  емоцій та позитиву, поверталися до Києва, мріючи про нові поїздки, щоб відкривати Україну знову і знову… »

#Шануй_українське #Все_буде_добре #Усе_буде_КГСМ1