Міжнародний день ненасилля та день народження Махатми Ґанді

2 жовтня відзначається Міжнародний день ненасилля, започаткований із ініціативи ООН, який покликаний спонукати людей відмовитися від насиллля на Землі.
Важливим є той факт, що дата Міжнародного дня ненасилля була обрана зовсім не випадково. Саме 2 жовтня 1869 року народився Махатма Ґанді, який за життя був не просто лідером руху за незалежність Індії, але й основоположником ненасилля в усьому світі.
Саме цього суботнього осіннього дня учителька мови гінді Джаміля Валіуллівна Хмелькова та учні 5-В класу разом зі своїми батьками взяли участь у заходах біля пам‘ятника Махатмі Ґанді в Києві. А напередодні гімназисти, що вивчають мову гінді, провели також цікаві тематичні уроки до Міжнародного дня ненасилля та дня народження Великого сина Індії.
У Ботанічному саду імені Олександра Фоміна біля пам’ятника Махатмі (ім’я в перекладі означає «Велика Душа») Ґанді, Посольство Республіки Індія в Україні організувало свято на честь дня народження свого уславленого співвітчизника. 
Дуже зворушливою видалася церемонія покладання пелюсток квітів до підніжжя пам’ятника. У ній узяли участь усі присутні, перед якими учениця 5-В класу Глебська Меланія виконала пісню «Банде ме тха дам», що можна перекласти так: «У хлопця був дух, була сила (духу)». 
Другий секретар Посольства Індії пан Амбаніш Вемурі подякував Київській гімназії східних мов № 1 за участь в урочистостях, вибір та виконання пісні, бо її слова якнайкраще описують те, на що здатна людина, незважаючи на зріст, одяг, соціальний стан. «Махатма Ґанді є чудовим прикладом такої людини для усіх нас», — так зазначав пан Панкадж, аташе з питань культури Посольства Республіки Індія, який також зауважив щодо значення Любові в усьому світі.
Насамкінець гостям подарували футболки з дуже актуальною сьогодні цитатою Махатми Ґанді: «Будьте тією зміною, яку ви хочете бачити у світі».
Дякуємо за запрошення, зворушливу атмосферу індійської гостинності та можливість узяти участь у зустрічі, на яку чекали, адже і діти, і дорослі в цей непростий час так прагнуть живого спілкування. 🇮🇳🇺🇦