День проголошення КНР — державне свято Китаю

День проголошення Китайської Народної Республіки – головне державне свято Китаю, яке відзначається щороку з 1 жовтня 1949, коли на мітингу на площі Тяньаньмень в Пекіні було проголошено про створення нової держави. 
Ми вітаємо китайський народ із державним святом, вірячи в те, що мир в Україні, на який ми так усі чекаємо, дозволить подолати всі кордони, аби знову вільно спілкуватися та приїздити в гості чи на навчання з України до Китаю, а також із Піднебесної на наші «лани широкополі, і Дніпро, і кручі».
Уже традиційними стали загальногімназійні заходи, які проводяться в стінах нашого закладу освіти. Щоправда, цього разу усі вони були підпорядковані єдиній меті — усебічному розвитку українського сучасного учня, адже сьогоднішній юнак чи юнка, молодший школяр чи школярка — майбутнє нашої України, тож ми надали перевагу тому, аби на уроках було живе та сучасне слово про країни Сходу, мови яких діти вивчають і мовам яких ми їх навчаємо, зокрема й про Китай. Саме це стало визначальним при підготовці уроків, присвяченим проголошенню КНР. 
Тож 3 жовтня ми провели конкурси зі створення тематичних лепбуків; при підготовці до уроків учнями та педагогами проводилася пошукова робота щодо різних напрямків і стилів у китайскій культурі, мистецтві, літературі. Юні китаїсти разом із учителями започаткували проєкт «Китай: історичний, мистецький, культурний» та «Вітальна адреса китайською». Ми усвідомлюємо, що духовність дитини формується на кращих зразках різних видів мистецтва. Тож споглядання прекрасних робіт китайського живописця Цзян Шилуна з приватної колекції першої вчительки китайскої мови гімназії Антоніни Михайлівни Соболь, а також чудові та самобутні акварелі нашої випускниці Лізи Маркіної якнайкраще сприяли розвиткові естетичних смаків юних синологів. 
Уроки онлайн та офлайн цього дня також були присвячені найкращим здобуткам Піднебесної, її географічним та культурним визначним місцям. Китай можна відкривати й пізнавати щодня🌺