День національного суверенітету та День захисту дітей

23 квітня в Турецькій Республіці відзначається День національного суверенітету та День захисту дітей. Це важливе свято не лише для самої Туреччини, а й для дітей усього світу. Як казав перший Президент цієї країни Мустафа Кемаль Ататюрк: «Діти – це майбутнє країни». І саме зараз в Україні ми боремося за світле майбутнє, за майбутнє наших дітей.
Напередодні очно та дистанційно були проведені тематичні уроки в початковій, середній та старшій школах. Учні молодших класів готували малюнки, декламували вірші. Учні середньої та старших шкіл створювали презентації, а також обговорювали тему війни, боротьби за свободу, право дітей на мирне життя, освіту. Згадували визначних людей, які виборювали перемогу в Туреччині та в Україні.
🇹🇷🤝🇺🇦
Сонячного весняного дня, 23 квітня, учні-тюркологи разом із вчителькою турецької мови Н.О. Джигорою та заступником директора з питань міжнародної співпраці О.В. Манжелій відвідали святкові заходи до Дня дітей, які проходили в резиденції Надзвичайного та Повноважного Посла Туреччини в Україні ЙВ пана Ягмура Ахмета Гюльдере за сприяння Інституту імені Юнуса Емре в Києві в особі його директора Іхсан-бея Демірбаша.
Це свято подарувало дітям вир емоцій. Усе тут дихало затишком, теплом, добром і якимось батьківським піклуванням про дитину. Пан Посол особисто зустрічав кожного й кожну на порозі своєї резиденції. Від імені директорки Оксани Іллівни Проскура та всієї нашої гімназійної родини діти подарували пану Гюльдере символ української незламності — іграшку у вигляді пса Патрона (дякуємо мамі учениці 1-го класу Злати Бабюк пані Юлії за майстерне виконання улюбленця всіх українських дітей і дорослих). Наші діти неймовірно розчулили Його Високоповажність пана Ягмура Гюльдере тими подарунками, які вони підготували до свята заздалегідь: картина, українські символи та сувеніри, виступ турецькою мовою, святкова пісенька — усе це пан Посол приймав із щирими словами подяки, приємною усмішкою, адже навзаєм приготував дуже багато чого для своїх юних гостей. У веселому колі разом із клоунами, персонажами мультфільмів і казок, фокусником-чародієм, майстринями аквагриму та бодіарту діти незабутньо яскраво проводили час. Сонце, повітря, рухливі ігри, співи зробили свою справу: не на жарт розгулявся апетит. Але й тут про діток потурбувалися: стіл зі смаколиками турецької кухні став у пригоді, підзарядивши всіх присутніх енергією продовжувати свято. І як же було приємно, коли за деякий час пан Посол вийшов до всіх присутніх в український вишиванці, але непростій. Серед традиційного візерунку мережива ми побачили майстерно вишитого… легендарного Байрактара. І цей момент, і ця вишиванка ще більше об’єднала всіх присутніх. А підсилило цей вихід ще й звернення Його Високоповажності до присутніх вишуканою українською мовою! Але й на тому сюрпризи не скінчилися. Коли вже мали повертатися до свого автобуса (про розкішний Neoplan теж потурбувалися пан Посол і пан директор Інституту), на виході з резиденції на кожного юного гостя й гостю чекав яскравий блакитний рюкзак, наповнений канцтоварами, та запашний пряник із прапором України й Туреччини. Обійми, рукостискання, наостанок «до зустрічі» від Його Високоповажності пана Ягмура Гюльдере та директора Іхсан-бея Демірбаша… І діти, повні вражень, повертаються до своїх родин.
Ми вдячні за таке незабутнє свято! І завжди будемо раді бачити пана Посла, пана директора, співробітників Посольства та Інституту, усіх наших турецьких друзів у рідній Київській гімназії східних мов №1. Тож до нових зустрічей!
 
Фото: