День дітей та Національного суверенітету святкуємо разом із турецькими друзями

День дітей та Національного суверенітету — державне свято, яке відзначається на честь першого засідання Великих національних зборів Туреччини 23 квітня.  
День дітей святкується  в країні за заповітом першого Президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка, який  вважав, що майбутнє нації закладається в дитинстві, тому заповідав дорослим у цей день поступатися своїм авторитетом молодшим громадянам.
Зазвичай у Туреччині головні вулиці та території біля шкіл прикрашають квітами, повітряними кульками й портретами Ататюрка, а також головним атрибутом свята —  турецькими прапорами.  
Наймасштабніше це свято  проводиться в середніх навчальних закладах. Учні обираються депутатами, міністрами, мерами. Деякі з них допускаються до роботи навіть у відділ кадрів. По вулицях міст стрункими колонами проходять учні в шкільній формі, обов’язково в цей день організовуються яскраві концертні програми.

Учні Київської гімназії східних мов №1, що  навчаються турецької мови,  разом зі своїми педагогами щороку готували незабутні творчі програми за участі запрошених  почесних гостей. Однак  два роки поспіль ми, як і громадяни Туреччини, відзначаємо це свято дистанційно та ділимося своїми доробками в асинхронний спосіб. 
Також цього року наші гімназисти взяли участь у творчому конкурсі, організованому Посольством Туреччини в Україні. Чекаємо на нагородження наших юних конкурсантів. 
Друзі, ми щиро віримо, що дитяча творчість, зібрана на Гугл-диску за покликанням, розміщеним нижче, додасть святкового настрою та потішить усіх поціновувачів наших гімназійних талантів. Запрошуємо до перегляду!