Участь педагогів та учнів в онлайн-семінарі від Посольства Турецької Республіки

30 вересня учні та вчителі турецької мови Київської гімназії східних мов № 1 мали нагоду доєднатися до першої онлайн-зустрічі, що проходила в рамках низки освітньо-дипломатичних семінарів, та послухати промову доцента, доктора наук Самет Азапа.

Оскільки 2021 рік ЮНЕСКО визнало роком турецької мови та Юнуса Емре — турецького поета та суфіста, студенти-тюркологи, учні та викладачі турецької мови з усіх куточків України та Туреччини зустрілись у Zoom, аби більше дізнатися про життя поета. Тема зустрічі: «Юнус Емре: про людське кохання (до життя, Аллаха та світу)».

Гості слухали поезії, аналізували їх головні ідеї, згадували вірші поета, серед яких першим став твір «Приходьте, познайомимось», який наші старшокласники разом із учителькою Іриною Айдин уже встигли перекласти українською на уроках турецької мови.

Головна ідея, яка пронизує твори Юнуса Емре, — «Любов — одна з найбільших чеснот у світі. Мир, дружба та кохання є запорукою розвитку цього світу.»

Усі присутні могли поставити цікаві питання спікеру, також учасники семінару погодились із тим, що твори Юнуса Емре необхідно перекласти українською мовою, аби доносити їх до вітчизняного читача.
Онлайн-семінар відбувся за сприяння та участі в ньому Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні ЙВ пана Ягмура Ахмета Гюльдере та секретаря з питань освіти та культури Уміта Йилдиза.

Надалі на подібних заходах також планується знайомити студентів та учнів із історією турецької мови, культурою Туреччини, турецькою літературою тощо. Тож чекатимемо на нові зустрічі та щиро дякуємо за організацію та запрошення.